Prezetácie na stiahnutie

9:00 – 9:30
Kyberhrozby minulé, dnešné i budúce

Peter Košinár, Technical Fellow, ESET
Vydieračský softvér, známy aj pod názvom "ransomware" patrí medzi najviditeľnejšie hrozby v dnešnom počítačovom svete. Jeho úspešnosť je stále príliš vysoká, a to aj napriek tomu, že sa tento pojem v počítačovo-zameraných médiach skloňuje snáď každý týždeň. V prezentácií sa preto pozrieme na to, prečo sa mu ešte stále darí, aké triky v dnešnej dobe zneužíva a či (a ako) sa proti nim možno efektívnejšie brániť -- najmä ak najslabším článkom v oblasti bezpečnosti stále zostáva človek. Samozrejme, klasické počítače nie sú jediné zariadenia, na ktoré sa v dnešnej dobe vyplatí útočiť; hrozby, vrátane ransomwaru, sa nevyhýbajú napríklad mobilným telefónom, ale aj iným zariadeniam, ktoré často za počítače nepovažujeme -- ale mali by sme. Mnohé z problémov, ktoré boli pri "veľkých" počítačoch riešené a vyriešené už dávno sa totiž znova objavujú v zariadeniach ukrytých pod skratku IoT -- Internet of Things -- ktoré sa tak stávajú čoraz zaujímavejšou vstupnou bránou pre útočníka.
PREZENTÁCIA NA STIAHNUTIE

9:35 – 10:05
Nariadenie o ochrane osobných údajov (GDPR)

Mgr. Richard Otevřel, Senior advokát, Havel, Holásek & Partners
Mgr. Vladimír Troják, LL.M., Havel, Holásek & Partners

Napriek tomu, že môže byť pohľad na dáta, na spracovanie ktorých spolieha čím ďalej viac odvetví, stále ovplyvnený myšlienkou novej, teda neregulované oblasti, počet predpisov venujúci sa ochrane dát aj inde vo svete dáva tušiť opačný trend. Takmer všeobsahujúce nové nariadenie o ochrane osobných údajov (GDPR) je toho európskym dôkazom a v našom príspevku si ukážeme, či sa regulácia sprísnila či naopak, keď (možno zdanlivo) nahradí ani nie za dva roky zmes 27 nie vždy kompatibilných úprav v členských štátoch EÚ.
PREZENTÁCIA NA STIAHNUTIE

10:10 – 10:40
Kto a čo robí s vaším informačným systémom za vašim chrbtom?
David Matějů, Security Consultant, CA technologies
Privilegované účty sa od bežných užívateľských účtov líši najmä tým, že sprístupňujú administrátorom tie najcitlivejšie prostriedky organizácie - cez účty pre správu (napr. Admin, root, SYS a sa) možno priamo konfigurovať a spravovať prakticky celú IT infraštruktúru a v nej spracovávané informácie vrátane tých veľmi citlivých. Je teda viac než zrejmé, že sa jedná o veľmi rizikovú oblasť informačnej bezpečnosti, a že správa a audit privilegovaných prístupov je veľmi dôležitá - čo je okrem iného záver, ktorý potvrdzuje celá rada relevantných predpisov, bezpečnostných štandardov, regulácií a zákonov, napr. NIST , ISO, COBIT a PCI-DSS. V prednáške spoločnosti CA sa dozviete, ako riziká vyplývajúce zo zdieľaných a privilegovaných účtov obmedziť na úplné minimum, a súčasne naplniť regulačné a zákonné požiadavky.
PREZENTÁCIA NA STIAHNUTIE

11:00 – 11:30
Novinky v produktovom portfóliu biznis riešení spoločnosti ESET

Ondrej Krajč, Technical Pre-Sales Representative, ESET
ESET pred viac ako rokom výrazne inovoval svoje produktové portfólio biznisových riešení a vydal novú 6.generáciu svojich vlajkových produktov. V poslednom období však prišlo k výrazným vylepšeniam. Spoločne sa tak pozrieme na novinky integrované do konzoly vzdialenej správy ESET Remote Administrator, na bezagentnú ochranu koncových staníc v prostredí VMware a v závere nebude chýbať bezpečnejšie prihlásenie pomocou inovovaného riešenia ESET Secure Authentication pre dvojfaktorové overovanie užívateľov.
PREZENTÁCIA NA STIAHNUTIE

11:35 – 12:05
Účinná automatizovaná ochrana proti zvlášť nebezpečným hrozbám

Peter Lechman, Regional Sales Manager, Eastern Europe, Palo Alto Networks
Za kybernetickými útokmi dnes nie sú už iba jednotlivci, ale organizované skupiny využívajúce automatizované systémy s veľkým výpočtovým výkonom. Preto je treba rýchlo a presne spracovávať informácie o útokoch vo svete a tie potom čo najrýchlejšie a automaticky poskytnúť ako ochranu pre bezpečnostný systém, ktorý Vám ich pomôže zastaviť. Zoznámite sa s bezpečnostnou platformou Palo Alto Networks, spôsobom ako sa neznáme hrozby premieňajú na známe a postupy ako preventívne zabrániť kybernetickému útoku na sieti, v cloude a na koncovej stanici.
PREZENTÁCIA NA STIAHNUTIE

12:10 – 12:40
Storage a servery Abacus 2016

Jan Petrák, technický riaditeľ, Abacus Electric
Softvérovo definované storage, hyperkonvergované riešenie, využitie SSD diskov, otvorený komoditný serverový hardware bez obmedzenia.
PREZENTÁCIA NA STIAHNUTIE

 

  Kontaktujte nás